you're offline
Wróć

Zbieramy książki dla potrzebujących dzieci

24/01
add this event to your calendar

choose your application

piaseczno-cyrkuluj_ksiazeczko-24012020-390.jpg

Książki kształtują osobowość i wyobraźnię, uwrażliwiają i poprawiają nastrój. Czytanie książek pomaga na chwilę uciec od codziennych trosk i przenieść się do świata fantazji, co jest szczególnie potrzebne cierpiącym dzieciom przebywającym w szpitalach czy domach dziecka. To z myślą o nich prowadzona jest coroczna akcja pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”. Dołączyła do niej również nasza galeria handlowa!

Do końca stycznia 2020 roku w pasażu galerii będzie stał specjalny pojemnik, do którego każdy może oddać książki dla małych czytelników – bajki, opowiadania, wierszyki oraz albumy. Wszystkie trafią do potrzebujących dzieci, wprowadzając w ich życie odrobinę radości.

Egzemplarze zebrane w trakcie ogólnopolskiej zbiórki książek zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury.

Zachęcamy do dołączenia do akcji!

add this event to your calendar

choose your application

Share