you're offline
Wróć

Przynieś stary rower i podaruj radość!

05/09
add this event to your calendar

choose your application

piasecno-rowery-23072020-390.jpg
Sezon rowerowy w pełni! Przejrzałeś rowerowy sprzęt i zastanawiasz się, co zrobić ze starymi, nieużywanymi częściami i dwoma kółkami? Nie wyrzucaj ich! Pomóż potrzebującym dzieciakom!  

5 września zapraszamy na sąsiedzką zbiórkę starych rowerów i części przed naszą galerią handlową!  Zebrany sprzęt pomoże podopiecznym Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Organizacja wspiera dzieci i młodzież z warszawskiej dzielnicy Praga Północ  w rozwoju i pokazuje im, jak można pomagać innym. W trakcie akcji możesz nieodpłatnie skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko.

Do punktu zbiórki rowerów możesz przynieść:
    • nowe i używane rowery dowolnej wielkości i w każdym stanie,
    • części rowerowe, ramy, koła,
    • akcesoria rowerowe – kaski, światełka, zapięcia, itp.
    • narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.

Jak zebrany sprzęt pomoże dzieciom i młodzieży?

Sprzęt zgromadzony podczas zbiórki przed naszą galerią handlową trafi do Otwartego Warsztatu Rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko przy ulicy Brzeskiej 23 na Pradze Północ. W tym miejscu  młodzież pod okiem wolontariuszy Stowarzyszenia  uczy się majsterkowania, naprawiania sprzętu i tworzenia własnych pojazdów.

Podopieczni  mają szansę na otrzymanie roweru w zamian za troskę i pomoc innym.  Wymogiem jest udział w minimum dziesięciu działaniach na rzecz innych,  takich jak m.in. wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy czy remontowanie rowerów dla potrzebujących. Młodzież jest także  zachęcana do odbywania wolontariatów w różnych organizacjach.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko, w zamian za przekazane sprzęty i okazane serce, będzie prowadzić podczas wydarzenia nieodpłatny mobilny serwis rowerowy. Na miejscu będzie można skorzystać z przeglądu pojazdu i niewielkich napraw, takich jak regulacja hamulców, przerzutek, przesmarować łańcuch czy nauczyć się wymiany przebitej dętki i jej łatania.
Bądźmy dobrymi sąsiadami i pomóżmy potrzebującym dzieciakom! add this event to your calendar

choose your application

Share