you're offline
Back

Bring an old bike and give joy!

From 24/04 to 29/04
piaseczno-oddaj_stary_rower-08042021-390.jpg
Sezon rowerowy w pełni! Przejrzałeś rowerowy sprzęt i zastanawiasz się, co zrobić ze starymi, nieużywanymi częściami i dwoma kółkami? Nie wyrzucaj ich! Pomóż potrzebującym dzieciakom!  

W sobotę 15 maja od godziny 10:00 do 17:00 zapraszamy na sąsiedzką zbiórkę starych rowerów i części przed naszą galerią handlową!  Zebrany sprzęt pomoże podopiecznym Stowarzyszenia „Mierz Wysoko”. Organizacja wspiera dzieci i młodzież z warszawskiej dzielnicy Praga Północ w rozwoju i pokazuje im, jak można pomagać innym. W trakcie akcji możesz bezpłatnie skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie „Mierz Wysoko”.

Do punktu zbiórki rowerów możesz przynieść:

    • nowe i używane rowery dowolnej wielkości i w każdym stanie,
    • części rowerowe, ramy, koła,
    • akcesoria rowerowe – kaski, światełka, zapięcia, itp.
    • narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.

Jak zebrany sprzęt pomoże dzieciom i młodzieży?

Sprzęt zgromadzony podczas zbiórki przed naszą galerią handlową trafi do Otwartego Warsztatu Rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko. W tym miejscu młodzież pod okiem wolontariuszy Stowarzyszenia uczy się majsterkowania, naprawiania sprzętu i tworzenia własnych pojazdów.

W ramach programu „Rower za dobro” podopieczni stowarzyszenia mają szansę na otrzymanie roweru w zamian za troskę i pomoc innym.  Wymogiem jest udział w minimum dziesięciu działaniach na rzecz innych, takich jak m.in. wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy czy remontowanie rowerów dla potrzebujących. Młodzież jest także zachęcana do odbywania wolontariatów w różnych organizacjach.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko, w zamian za przekazane sprzęty i okazane serce, będzie prowadzić podczas wydarzenia nieodpłatny mobilny serwis rowerowy. Na miejscu będzie można skorzystać z przeglądu pojazdu i niewielkich napraw, takich jak regulacja hamulców, przerzutek, przesmarować łańcuch czy nauczyć się wymiany przebitej dętki i jej łatania.

Bądźmy dobrymi sąsiadami i pomóżmy potrzebującym dzieciakom!
Share